2010. október 5., kedd

Christian

- Nem én ezt nem csinálom meg! Nem tartóztatok le diákokat...  - Tiltakoztam és az asztalra csaptam. Miért van az, hogyha felsőbb utasításra jön a parancs muszáj teljesíteni? Nem hiszem el.
- Chris ne aggódj.. úgyis gyűlölni fognak, ha te csukod le őket hanem.
- De, Tom.. kösz.. téged gyűlőlnek? Nem hinném. Komolyan elegem van már.
- Ne félj ezek még kamaszok minden rendőrt utálnak. - Kaptam a választ a "társamtól" én meg sóhajtottam. Biztos valami tévedés, hogy lecsukják őket de utána fogok járni. Mentem, a társammal meg egy rakás emberrel a sulihoz, és mindenki keresni kezdte a többieket. Lelki ismeret furdalással raktam Illa kezére is a bilincset, Sebastiant az én kocismba rakták be.. Illa is oda került.
- Bocs, gyerekek.. nem tehetek róla.. - Sóhajtottam, nem néztem rájuk és a kormányhoz mentem. - Gyere már... - ripakodtam rá.
- Jól van na... Induljunk. Még sok cellát kell megtölteni és még kihallgatás is lesz.  - Mondta a kollégám, én meg csendben vezettem az őrsre. Imádom ezt csinálni.. minimum 7 jelentést kell éjszaka írni  és baromira nincsen kedvem. Végig én vezettem, a társammal elpoénkodtuk az utat és Illához is szóltam egyet egyet, mire ő mindig kesernyés vigyort adott le.
Ahogy beértünk én a lányt, fogtam meg Tom meg Sebastiant. Ő nehéz eset, volt szóval vele majd külön kell számolni. Egyik Cellába a lányok kerültek a másikba a fiúk. Egyetlen egy hiányzott, Hemsworth. Telefonálni kezdtem, amikor becsukodott a cella ajtaja és hallottam Sebastian hangját. Jól van nem érdekel, ezzel csak úgyis ront a helyzetén.
- Hemsworth hol van? - Kérdeztem, és kicsit távolabb mentem a cellától. Nem hiszem el, már mindig nekem kell elintézni mindent, semmi kenyerem nincs. - Mi az, hogy összetör mindent és nem lehet behozni? Mindent nekem kell csinálni jól van egy 10 perc és ott vagyok. - Tettem le a kagylót. - Nem hiszem el, tartsd a frontot. Kihallgatást nélkülem ne kezdjék el.
- Nyugi, főnök mondja meg úgyis... - Kösz, biccentettem majd mentem a többiekhez vissza.
- Figyeljetek. Látszólag, nekem sem kedvez jó pontot. Ezt muszáj megcsinálni... nagyrésze a társaságnak bűnrészesség gyanúja miatt lett behozva, és az is lehet, hogy a fele társaság kikerül ma természetesen aki nem azzal, úgyis közölni fogjuk... - Néztem itt Acerlotra és Illára meg Brendonra. - Figyeljetek megteszek mindent, a ti érdeketekben, hogy hamarabb elfelejtsétek ezt a szörnyű napot.. ne haragudjatok, de mennem kell... - Mondtam nekik és elviharoztam, a főnök kocsijával mivel az a leggyorsabb.. az enyém is gyors, de most biztosra kell menjek.

Haladtam a sulihoz, és megálltam a kocsival. Ahogy szálltam ki, a fejemet lehajtottam, és egy szék röpült ki. És egy hűtő.. erős a fickó... csak magát ki ne dobja.. ahogy haladtam befelé láttam, hogy az egyik rendőr autóra wc csésze repül. Eh.. ez se normális...
- Mi a szitu?
- Amint látod... nem hagyja magát.. - Na megyek elintézem.. Haladtam a fiú kolesz felé, tudtam a járást nagyjából. Ahogy mentem ott is a kollégák nem mertek közelebb menni a sráchoz.
- Ne féljetek már. Ez csak görény.. szája nagy, de nem csinál semmit. Még az anyja fizeti a tandíját is. Látszik, hogy kölyök. Csodálkozik, hogy a barátnője kidobta... - Hergeltem, hogy hátha nekem ugrik. És be jött.Becsaptam a szobája ajtaját, és elővettem a pisztolyom. Nincs kedvem használni, szóval.. - Ezzel csak rontasz a helyzeted... tudom hogy ártatlan vagy, de ha ezt csinálod nem csak hogy bekerülsz javítóba, pszichiátriára is küldhetnek. Na gyere csak.. - Mentem közelebb hozzá és egy mozdulattal elkaptam a karját, és megbilincseltem és a fiúknak adtam oda. Én előre haladtam, majd egy telefont elintéztem míg, berakják az autóba. Remek móka lesz...
- Jó rendben, visszhall. - Tettem le a telefont, majd fogtam magam, és beszálltam az autóba, de előtte muszáj volt megtennem egy megjegyzést, a kollégának. - A Wc csésze egészséges, legalább higénikus lesz tőle a kocsid.. - Vigyorogtam majd beszálltam és elindultam az őrsre, egy darabig nem szólaltam meg, és ammint látom Hemsworth is befogta a száját és a hisztérikáját.
- Figyelj, olyan jó nő a barátnőd... tudok mindent rólatok utána néztem. Kicsitmegkettyinteném és már ki is szabadulsz. Ne aggódj a lányok tudnak valamit, adni de ti fiúk nem tudtok.. - Mondtam neki, persze csak hergeltem mint mindig. Kicsit szemét vagyok, de hát rendőr szokás... Kihallgatás milyen lesz jézusom...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése